UŠI

Jako všichni je i tento hřebec neznámého původu, má modrý průkaz koně a jeho věk je orientační. Je u nás v dočasné péči od října 2020.  

Údajně narozen: 7.6.2014

Velikost: KVH 150 cm

Plemenný odhad: Hucul s quarterem to asi není, ale trochu tak vypadá.

Chodí na vodítku, má základní vychování, pravidelně ošetřován, očkován, odčervován a je prováděná korektura kopyt. Z našich výběhů a procházek je znalý terénu a stádového chování. 

Zdravotní újmy: Poškozený ušní boltec – špatně srostlé zranění. Mírně křivá kopyta. Zapouzdřenina na čelisti.

Komplikace do života: Ouško je bezproblémové, jen se občas hůře čte mimika. Při případném uspání by nebylo složité ucho resektovat a poopravit. Kopyta budou vyžadovat dobrou korekturu a rovnání.
Zapouzdřenina už nehnisá, po roce to vypadá, že se konečně hojí. Jinak bude potřebná resekce rány a zhojení. Bude proveditelná při případné kastraci.

Předpokládané využití: Uši je v podstatě plně zdráv. Nemá příliš nosná záda, bude náchylnější k prosednutí. Potřebuje tedy dobrého a lehčího jezdce.

Osobní příběh: Uši byl jedním ze dvou hřebců, co se měli nejlépe. Byl se společníkem na pastvině.  Neměli vodu a sůl, ale alespoň přes léto něco k pasení měli. Vzhledem k přítomnosti klisen se ale dosti handrkovali. Je to silný a sebevědomý kůň. Pro konfrontační chování nejde daleko. Jeho budoucí pán si bude muset dát záležet na kvalitních základech a svých hranicích. Pak ale v Ušim najde skvělého parťáka do všestranného využití. Je učenlivý, velmi zvídavý a lačný po životní náplni. Má krásné čisté přirozené reakce. Ideální pro někoho, kdo se chce komunikaci s koňmi věnovat do hloubky.
Ve stádě je velmi vysoce postavený a v nepřítomnosti šéfa konfrontuje ostatní a přebírá vedení. Předpoklad je, že i po případné kastraci si velmi podrží hřebčí chování. Na spolupráci s ním a jeho zdraví velmi příjemné, ale musí se s tím počítat při zařazování do stáda a tvorbě zdravého kolektivu.