PEDRO

Jako všichni je i tento hřebec neznámého původu, má modrý průkaz koně a jeho věk je orientační. Je u nás v dočasné péči od října 2020.  

Údajně narozen: 18.6.2013

Velikost: KVH cca 145 cm

Chodí na vodítku, má základní vychování, pravidelně ošetřován, očkován, odčervován a je prováděná korektura kopyt. Z našich výběhů a procházek je znalý terénu a stádového chování. 

Zdravotní újmy: Dlouhodobá zapouzdřenina na čelisti, četné šrámy.

Komplikace do života: Zapouzdřenina vyžaduje resekci. Pravděpodobně se na něco napíchl a vrazil si část kůže se srstí téměř do kosti. Rána se nedokáže sama zahojit. Některé šrámy by ocenily měkká fasciální ošetření.

Osobní příběh: Pedro se nezdá, ale býval to černobílý strakáč. Kůži na hlavě má pigmentovanou. Pravděpodobně byl velmi dlouho zavřený v boxe bez denního světla a sám. Byl citlivý na světlo. Oči má zdravé. A je velký asociál. V současné chvíli je součástí stáda a zdá se, že konečně chápe princip a důvody, proč být členem stáda. Celý rok byl ale velmi problematicky zařaditelný a zatím si nejsme jistí, jak se bude chovat v novém stádě se slabšími jedinci. Byl by dobrým společníkem pro silného vyrovnaného hřebce. Snad i šéfem stáda klisen, nicméně potřebuje hranice. K lidem je zdrženlivý ve smyslu předběžné podezíravosti. Je ale vstřícný, milý, mazlivý. Nicméně vyžaduje precizní a čitelný přístup. Pravděpodobně byl obsedlý, ale nijak zvlášť přiježděný. Na jezdce nijak vzrušeně nereaguje, na pobídky je ale spíš necitlivý. Pedro je veskrze zdravý menší pěkně stavěný kůň, který může být někomu plně využitým parťákem po zbytek života. Nebáli bychom se ani říct, že by mohl zazářit v hobby sportu.