FRED

Jako všichni je i tento hřebec neznámého původu, má modrý průkaz koně a jeho věk je orientační. Je u nás v dočasné péči od října 2020. 

Chodí na vodítku, má základní vychování, pravidelně ošetřován, očkován, odčervován a je prováděná korektura kopyt. Z našich výběhů a procházek je znalý terénu a stádového chování.

Údajně narozen: 12.4.2009

Velikost: cca 152cm

Plemenný odhad: Bez nejmenšího tušení. Mohl by mít v sobě i hodně z plnokrevníka… 

Zdravotní újmy: Fred zřejmě utrpěl několik úrazů, po čemž mu zbyly ne jizvy, ale díry. Jizev má také hodně. Jedna rána je i po roce s otazníkem, jestli se povedlo a je zahojená nebo ne. 
Má volnější zadní spěnkové vazy, pravděpodobně už se zcela nezpevní. 

Komplikace do života: Zranění na kohoutku, se kterým se potýká, z něj udělalo zejména koně pro jízdu bez sedla a nebo se speciálně tvarovanou silnou dekou a sedlem s polštáři, bezkostrovým sedlem nebo opravdu padnoucím sedlem. Sedlo bude ale opravdu jen na občasné použití. 
Dále bude častěji vyžadovat fyzioterapeutické ošetření, cca 2-3 do roka by to ocenil. Nebo domácí masáže.  

Předpokládané využití: Všestranný kůň pro jízdu převážně bez sedla. Po plné rekonvalescenci zvládne rekreačního jezdce s dobrým sedem do cca 85kg. 

Osobní příběh:
Fred si svou přezdívku vysloužil tím, s čím přijel. …No, vlastně tím druhým, co měl, abychom mu neříkali Hnis… Ale nechtěli jsme mu pořád říkat ani Dred. A taky je to kamarád Gingera. Takže z Dreda Fredem. Teď už jim ale říkáme spíš Ginger a Bread. 🙂
Je to velmi komunikativní kůň a velmi dobře spolupracoval od prvních dnů. Rychle pochopil, že ode dne D se vše změnilo. Vzhledem k ráně byl dlouho slabý i v sociálních projevech, ale pod křídly Gingera má vysokou pozici ve stádě. Je to klidný a přemýšlivý kůň, s velkou ochotou vycházet vstříc člověku. 
Při ošetřování se dokázal ohrazovat, ale to naprosto chápeme, protože každodenní čištění hnisavé hluboké rány nebylo nic příjemného. Na injekce ani nereagoval. 
Fred je jeden z těch, na které jsme už sedali a byl s tím naprosto v pohodě. Myslíme si, že to již zná, ale na rozdíl od kamaráda Gingera s tím nejspíš nemá špatné zkušenosti. 
Přes jeho komunikativnost vyžaduje upřímný a čistý přístup, je si vědom své velikosti. Nejasné situace ale řeší flegmatickým postojem nebo odcházením. Nepoužívá svou velikost proti člověku, pouze jako nadhled. 
Fredík vychází velmi dobře s jakýmkoli člověkem. Bude spokojený s kýmkoliv, kdo k němu bude jasný a čistý. I jeho velikost a stavba těla nejsou velkým omezením. Po plné rekonvalescenci zvládne rekreačního jezdce s dobrým sedem do cca 85kg.