EPONION

Multifunkční cvičiště

Neomezujeme se při práci s koňmi pevnou ohradou nebo zdmi haly. Naše jízdárna je kam oko dohlédne a ještě o kus dál....

Ale dobře. Překážky, terén, hračky a tréninkové specilitky soustředíme na jedno místo. Má cca 6ha a nese jméno po keltské bohyni koní Eponě. Multifunkční cvičiště Eponion.
Milují ho koně, psi a dost zábavy si na něm najdou i lidé bez zvířecího parťáka.

Terénní gró

Hlavní myšlenka a celá podstata, proč jsme část našich pozemků vybrali jako cvičiště, je potřeba práce v terénu. Ten je sice všude kolem nás, ale Eponion jako ohrazený a velmi pestrý kus krajiny vám nabídne unikátní prostor pro trénink. Ať už samostatně nebo s naším vedením či v kurzech.

Překážkové cvičící obohacení

Nejen proto, že naše koně terén nevyvede z míry, zato barevný parkurový skok většina z nich nikdy neviděla… Doplnění přírodních terénních prvků o různorodé složitosti je jednoduše spousta zábavy a možností připravit si svého miláčka na nejrůznější situace.
Překážky trailové parkurvé, extreme trailové crossové, skijoringové, workingové. Bubáci a specialitky pro práci na důvěře, pomůcky pro pracovní výcvik, mnoho prostoru pro přiježďování i práci ze země. Lze zde vytvořit i několik tratí, třeba pro lukostřelbu canicross, army race. A v neposlední řadě pracovat i s dalšími zvířaty, nejen dalšími koňmi.

V roce 2019 jsme zde uspořádali závody.
Atmosféru na sebe můžete nechat dýchnout z videa z dílny Rudy Filmmaker. 

Tréninkový prostor

Potřebujete si propracovat se svý koněm strach ze psů? Už někdy viděl prase? Nebo je libo socializovat psa s koňmi nebo třeba se slepicemi? Klidně. A děti si můžete odložit třeba ke kozám. S tím vším nám Eponion dává prostar pro výcvik váš i vašich miáčků, pro pořádání kurzů a předávání našich zkušeností nejen v ráci Equites Gabreta Academy. A ještě se sezónní proměnlivostí, takže se neokouká a neohraje.

Obložený talíř a živá učebnice

A to bychom nebyli my, aby k tomu nebylo něco navíc. Eponion je zároveň stále koňskou pastvinou a domovem dalších zvířat. A nejen těch našich, ale je i biodiverzitním habitatem pro ta divoká. Co taková hromada větví jako skok? Zároveň ježkoviště a tlející dřevo pro hmyz i houby. Jezírko poskytlo domovinu vzácným vážkám, starý kmen jsme navrtali dírkami pro včelky samotářky a ty nám dělají radost úrodou. A ano, množství vysazených bylin, ovoce a zeleniny poskytuje nejen nám obživu, ale i mlsounkům osvěžení a zpestření. Náš 6ha spielplatz nestihnete za jeden den ani prozkoumat do všech koutů, rostlin a zvířat. Zvlášť rádi se věnujeme vodě v krajině a zdraví půdy, rozmanitosti pastvin a pastevnímu managementu. Pořádáme přednášky, kurzy i závody.

Prostor pro setkávání a seberealizaci

A ač nakonec psáno, tak v neposlední řadě vaše hravé řádění může mít i trvalejší následky – své síly, tvořivost a podporu můžete nasměrovat na některý z workshopů a všem tu pak po vás něco bude dál dělat radost.

PŘIJEĎTE

Chci taky závodit

Zaujaly vás naše netypické závody Eponion Challenge? Určitě se přihlaste!

Ale pokud to určitě nechcete prošvihnout, napište nám a my vám pak hotové propozice pošleme mailem.

Mám o závod zájem. A chci, abyste mi mailem poslali hotové propozice