BLONDÝS

Jako všichni je i tento hřebec neznámého původu, má modrý průkaz koně a jeho věk je orientační. Je u nás v dočasné péči od října 2020.  

Údajně narozen: 16.5.2015

Velikost: KVH cca 135 cm.

Plemenný odhad: Vypadá jako bonsai Kinský 🙂

Chodí na vodítku, má základní vychování, pravidelně ošetřován, očkován, odčervován a je prováděná korektura kopyt. Z našich výběhů a procházek je znalý terénu a stádového chování. 

Zdravotní újmy: Blondýs má malou kýlu, velmi pokřivený hrtan, pravděpodobně z úvazu na řetězu a volné spěnky. Mírně poškozený pohybový vzorec.

Komplikace do života: Naštěstí nic z toho není vážné a volné spěnky už se za pobyt u nás o hodně zlepšily. Není nemožné, aby se vazy zrehabilitovaly úplně. Kýla by byla lepší zašít, tato operace je proveditelná při případné kastraci. Pohybový vzorec se může zlepšit i úplně, potřebuje bydlet nebo pracovat v kopcích.

Osobní příběh: Blondýs je prostě milouš. Miluje drbání, hlazení a kontakt. Je zvědavý. Byl izolovaný, ale není ve stádě konfliktní. Je kontaktní i vůči ostatním členům stáda, ale není autoritativní. Ve svém stádě je na poslední pozici. Zatím se ani po roce neprojevuje příliš jako hřebec. Pravděpodobně je oslabený i svým poznamenaným pohybovým aparátem. Pro jeho plnou regeneraci je potřeba specifická práce v terénu s kavaletami či bydlení v kopcovitém výběhu ve funkčním nepočetném stádě s dostatkem pohybu. Aktivně blokuje fotografování všech ostatních svou nepřehlédnutelnou zářivou bytostí. 🙂 A trpí dredovitostí své oslnivé krásné hřívy. Bude to velmi příjemný malý kůň, vhodný pro drobnou ženu nebo trpělivé neambiciózní dítko.