BARABÁŠ

Jako všichni je i tento hřebec neznámého původu, má modrý průkaz koně a jeho věk je orientační. Je u nás v dočasné péči od října 2020.  

Údajně narozen: 3.5. 2014

Velikost: cca 148cm

Plemenný odhad: Arab. Možná ne 100%, ale rozhodně ho nezapře.

Chodí na vodítku, má základní vychování, pravidelně ošetřován, očkován, odčervován a je prováděná korektura kopyt. Z našich výběhů a procházek, je znalý terénu a stádového chování. 

Zdravotní újmy: Barabáš má zdravotní újmy jen na chování, což půjde srovnat. Jinak se na něm podvýživa podepsala ze všech nejméně, snad jen volnějšími spěnkami. Zřejmě tam nebyl dlouho.

Komplikace do života: Zdravotně vypadá velmi dobře. Psychicky je to arab, byl v boxe s klisnami a jsou ho plné ruce.

Předpokládané využití: Plně jezditelný a všestranný kůň pro jezdce do cca 75kg.

Osobní příběh: Barabáš byl vyndán z boxu běžné velikost, který sdílel se třemi klisnami. Tato skupinka vypadala, že nejspíš v nevhodných podmínkách neuvízla dlouho. Mnoho měsíců ano, ale snad ne roky. Nicméně kdo ví, kde byl předtím. Chodit na vodítku neuměl. Chodit moc neuměl. Zvednout nohu přes klacek nebo ty čtyři nohy zkoordinovat, aby ho vynesly na mezičku, to byl přímo nadkoňský výkon. Zato ocásek vyšponovat nahoru, to uměl hned. 

Nejdřív ze všech se dostal do kondice, takže skoro od začátku byl největší pokušitel o všechny poňoukal. Občas si vyskakuje i na lidi. Má arabskou hlavinku, všechny vzruchy ho rychle vyženou do výšky. Při práci je vnímavý a jemný, ale vzhledem ke svému nasazení, je i ve svém věku ve stavu remonty a vydrží s pozorností jen chvíli. Ve svém stádě je předposlední, ale to je  jen silnějšími kolegy. Jakmile odejde šéf stáda, vydává se na výpravy do ostatních stád. Není agresivní, ale prudí dost.

Komu by tedy Barabáš sednul? Menšímu člověku, který má zkušenosti a chce, opravdu chce, araba. Člověku který se nebojí mrštnosti, rychlosti, vzrušení a jemnosti zároveň. Člověku, který má dostatečné využití pro takový potenciál, ale zpočátku čas i trpělivost na rozvrkočenou remontu. A ideálně člověku, který má stabilní pánské stádo se silným vůdce a nechtěl a nemusel by kastrovat nejméně do ustálení a uklidnění jeho povahy – cca 3 roky. Takovému člověku tento koník s čertíkem v těle může ukázat, jak krásný je život s pegasem.